Home Aktualitet 14 Maji, depu...

14 Maji, deputetja zbulon kandidatin e PS-së në Durrës

245
0

Betejën në zgjedhjet lokale të 14 majit, Partia Socialiste në qarkun e Durrësit do ta vijojë me kryetaren aktuale. Deputetja e PS-së në Durrës, Klodiana Spahiu, tha në ”Euronews Albania”, se kandidat do të jetë kryetarja aktuale e bashkisë së Durrësit, Emirjana Sako, e cila sipas saj ka filluar dhe fushatën duke mbajtur takime me qytetarët.

Kur do ta kemi kandidatin për Durrësin?

Unë e di që ne e kemi kandidatin për Durrësin. Ne e kemi filluar punën prej kohësh.

Kush është kandidati?

Kandidati është kryetarja aktuale e Bashkisë së Durrësit, zonja Emiriana Sako.

Është e konfirmuar?

Patjetër që është e konfirmuar! Për hir të së vërtetës ne na duket sikur kemi qenë tërë kohës në fushatë në zgjedhje pasi nuk kanë kaluar as 11 muaj nga fushata e kaluar e zgjedhjeve të marsit. Kështu që PS ka qenë e angazhuar jo vetëm për zgjedhjet e marsit, por gjatë gjithë kohës kemi qenë në kontakt me qytetarët. E vlerësoj shumë dhe kandidaturën, pasi krytarja gjatë gjithë kësaj periudhe ka qenë shumë aktive në takimet me qytetarët.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit