Home Aktualitet 15 gra lënë q...

15 gra lënë qelitë, e sapoliruara: Ishte një sprovë, më shkundi

44
0

Me emocione u pritën nga familjarët 15 gratë që përfituan nga Amnistia Penale.“Do shkojmë të familjet tona sepse dhe ata janë lodhur duke ardhur në këto dyer të vështira dhe me gëzim presim nisjen e një jetë të re. Edhe gratë që janë brenda, lirim sa më të shpejtë”. Kjo e dënuar kishtë bërë 36 muaj burg, mes emocionesh ajo nuk i kurseu akuzat për drejtësinë. “Jam shumë e kënaqur, sepse të gjithë ata gjyqtarë e prokurorë që e interpretuan ligjin si deshën sot nuk janë në krye të detyrës, janë hequr nga Vettingu dhe janë në ndjekje penale”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit