Home Aktualitet 15 meshkujt m...

15 meshkujt më të pashëm dhe më të kërkuar nga bota femërore

921
0

Ja 15 meshkujt më të pashëm në botë, që bota femërore është dhenë pas tyre…

1-James Dean

Dean u bë i famshëm në vitet 1950, veçanërisht për rolin e tij në Rebel Without A Cause, për të cilin ai u bë një ikonë kulturore.

Jeta dhe karriera e aktorit u shkurtuan tragjikisht kur ai vdiq në një aksident automobilistik në vitin 1955 në moshën 24-vjeçare.

 

2-Marlon Brando

Nga roli i tij si Stanley Kowalski në A tramvaj me emrin Dëshira deri te Vito Corleone në The Godfather, personazhet e Brandos mund të mos kenë qenë gjithmonë nga djemtë e mirë, por ai ishte gjithmonë djali më i bukur.

3-Paul Newman

Sytë blu të shndritshëm të aktorit dhe filantropit ishin të paharrueshëm në ekran, duke kaluar në mënyrë të përsosur në lëvizjen e karrierës së tij nga aktori në shofer makine garash.

4-Elvis Presley

Mbreti i Rock and Roll-it doli në skenë në vitet ’50, duke bërë që të gjithë të humbnin mendjen me ato flokë të shtrembëruara, zërin e thellë dhe ato lëvizje “skandaloze” kërcimi.

5-Richard Gere

Nga Xhigolo Amerikane te Pretty Woman te Një Oficer dhe një Gentleman, Gere u bë një nga meshkujt kryesorë më seksi të viteve ’80 dhe ’90.

6-George Clooney

Nga roli i tij televiziv në ER e deri te përfshirja në skenën e filmit, Clooney ka arritur disi të bëhet më i bukur me moshën që nga fillimi i karrierës së tij.

7-Brad Pitt

Ishte dashuri me shikim të parë sapo Pitt bëri debutimin e tij të parë të madh në film si autostop në Thelma & Louise. Mbetet një nga meshkujt më simpatik të botës.

8-Leonardo DiCaprio

Që nga momenti i dytë kur hipi në Titanikun, aktori na rrëmbeu të gjitha zemrat – dhe mbetet zemërthyeri i fundit deri më sot.

9-Prince Harry

Tashmë i martuar me Meghan Markle, princi më i ri britanik ka mbetur prej kohësh një nga djemtë më të lakmueshëm në botë.

10-Orlando Bloom

Qoftë Lord of The Rings, Hobbit apo Pirates of the Caribbean, aktori anglez arrin t’i bëjë edhe rolet më pak tërheqëse tepër të nxehtë.

11-Ryan Reynolds

Para ditëve të tij të Green Lantern dhe Deadpool, aktori Ryan Reynolds na bënte të trembemi të gjithëve me këngët e tij të shumta rom të viteve 2000 nga Just Friends te The Proposal to Definitely,

12-Bradley Cooper

 

Nga Silver Linings Playbook te The Hangover te He’s Just Not That Into You, lista e aktrimit të Cooper është e larmishme, gjithnjë simpatik dhe i kërkuar nga bota femërore.

13-David Beckham

Nga fusha e futbollit tek ato fushata pothuajse nudo të modës, David Beckham me të vërtetë e bën gjithçka që vesh (dhe nuk vesh) të duket mirë.

14-Chris Hemsworth

Edhe pse vëllezërit Hemsworth janë të gjithë jashtëzakonisht të bukur, Chris arrin të transformohet nga roli i tij i ashpër si Thor në një zotëri të lezetshëm në tapetin e kuq pa mundim.

15-Matthew McConaughey

Nga filmat e luftës, tek romanet romane, tek fantastiko-shkencore, aktori sjell tingujt e tij seksi nga jugu në çdo rol.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit