Home Aktualitet 20 orë seancë...

20 orë seancë, Kuvendi miraton qeverinë “Rama 3” me 77 vota pro

101
0

Seanca maratonë për programin e qeverisë dhe votimin e saj, zgjati më shumë se 20 orë. Pas një seance maratonë që zgjati deri në orën 6:40 të mëngjesit, u votëbesua qeveria Rama për herë të tretë në drejtimin e vendit.

Pas miratimit në Kuvend pritet edhe betimi në Presidencë i kabinetit të ri qeveritar.

Seanca pati dhe shumë debate dhe tension, pasi PD kërkonte prezencën e Ramës në sallë, pasi Lulzim Basha nuk do ta merrte fjalën.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit