Home Sporti 27 shtatori d...

27 shtatori ditë zie në Serbi, shtyhet derbi Partizani-Crvena Zvezda

1
0

Tensionet në veri të Kosovës kanë ndikuar edhe në futboll. Derbi Partizani dhe Crvena Zvezda është anuluar.

Ndeshja ishte parashikuar që të luhet në 27 shator, pra ditën e nesërme. Mirëpo, qeveria e Serbisë vendosi të shpallte 27 shtatorin ditë zie, për 3 serbët që u vranë në veri, pas sulmit që iu bë policisë së Kosovës.

Për pasojë e të shtënave me armë, 1 efektiv polici, mbeti i vrarë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit