Home KRYESORE 30 përqind më...

30 përqind më shumë turistë në janar 2024 se një vit më parë

148
0

“JANARI i thuajse 1/2 MILIONË TURISTËVE lajmëron një vit fantastik për Shqipërinë Turistike.

30 % më shumë flukse vizitorësh krahasuar me janarin 2023, teksa shtohet pesha e vizitorëve nga disa vende të mëdha në hartën e prurjeve turistike”- shkruan kryeministri Edi Rama këtë të martë datë 13 shkurt 2024.

Në fakt Shqipëria, dhe sidomos Tirana, janë kthyer në destinacione të shumëkërkuara, duke sjellë bum turistësh të huaj.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit