Home Aktualitet 30 vjetori i ...

30 vjetori i vizitës së sekretarit amerikan, Berisha: Mbështetje e hapur për forcat antikomuniste

29
0

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka kujtuar me anë të një postimi në profilin e tij në facebook, 30 vjetorin e vizitës së Sekretarit Amerikan të Shtetit, James Baker në Shqipëri.

Berisha shprehet se ai solli një mesazh epik për shqiptarët se liria funksionon dhe shprehu mbështetje të hapur për forcat anti-komuniste.

“30 vjetori i vizites historike te Sekretarit Baker ne Shqiperi. Ne kete vizite do sillte mesazhin epik per shqiptaret: Liria funksionon.

Ne nje mbeshtetje te hapur per forcat antikomuniste Sekretari Baker do deklaronte ne parlament se erdhi ne Shqiperi me ftese te Sali Berishes, kryetari i Partise Demokratike te Shqiperise!”, shkruan Berisha.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit