Home Aktualitet 33 vrasje për...

33 vrasje për 5 muaj, eksperti: Parandalimi tek armët e grupeve kriminale

19
0

Ekzekutime, vrasje mes bandave dhe krimet në familje e kanë njëllosur javën e parë të qershorit me 8 viktima. Veç përgjatë 5 muajve të fundit në vend kanë ndodhur 33 ngjarje të rënda kriminale.

Numri në rritje i krimeve në vend, por edhe moszbardhja e ngjarjeve të rënda mafioze, ka bërë që gishti i përgjegjësisë të drejtohet te policia.

Për ekspertin e sigurisë, Fatjon Softa, situata e tillë tregon se krimi është trimëruar, por shteti duhet të vërë dorë. Për të, shqetësimi më i madh është armatimi që gjejnë grupet kriminale. Po ashtu një tjetër hallkë e dobët është dhe drejtësia.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit