Home Aktualitet 4 deputetet e...

4 deputetet e Bashës votuan për kuorumin, Çollaku: Maxhorancës nuk i duheshin vota

133
0

Nënkryetari i PD-së zyrtare, Kreshnik Çollaku ka sqaruar për pjesëmarrjen e deputeteve: Flutura Açka, Merita Bakiu, Eralda Tase dhe Andia Ulliri në votimin e buxhetit të vitit 2024.

Në përgjigje te reagimeve të sulmeve nga grupimi i deputeteve Berisha-Bardhi, Çollaku thotë se prania e tyre në seancë dhe në votim, nuk ishte për të plotësuar kouromin e maxhorancës që e votoi me 75 votat e saj, por për të treguar qëndrimin kundër buxhetit të qeverisë.

Me 74 vota pro dhe 4 kundër, sot Kuvendi kaloi në një seancë veç 7 minuta buxhetin dhe paketën fiskale. Rithemelimi sërish hodhi tymuese e kapsolla ndërsa u përplas edhe me gardën që ruante sallën. I pranishëm për të votuar ishte edhe kryeministri Rama, ndërsa BKH nxitoi të mblidhte provat që lanë pas lëndët piroteknike.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit