Home Kosova 4 humbje jete...

4 humbje jete dhe 84 të infektuar në 24 orët e fundit në Kosovë

9
0

Në 24 orët e fundit në Kosovë, si pasojë e koronavirusit kanë ndërruar jetë katër persona ndërsa janë konfirmuar 84 raste të reja me koronavirus.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të rreth 4 mijë testeve.

NJOFTIMI

-Sot janë shëruar 786 qytetarë, kurse numri i përgjithshëm i të shëruarve është 151.411.

Në total numri i rasteve aktive është 5.371.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 15.880 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.241.949 doza të vaksinës.

Deri më sot 484.300 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit