Home Aktualitet 4 qarqe në ve...

4 qarqe në vend janë ”Covid free”, nga nesër ndryshon Ora Policore

10
0

Edhe në 24 orët e fundit nuk ka viktima nga Covid-19. Ministria e Shëndetësisë, thotë se aktualisht janë 56 pacientë aktivë me Covid-19, ndërsa katër qarqe në vend aktualisht nuk kanë raste aktive. Kurse në spitalin Infektiv vetëm një pacient po merr trajtim spitalor të specializuar për Covid-19. Po në 24 orët e fundit janë shëruar 7 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,009 që nga fillimi i epidemisë. ”Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e Covid-19 dhe të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes. Për çdo dyshim, kontaktoni me mjekun tuaj të familjes ose telefononi Urgjencën Kombëtare në numrin unik 127”.

Statistika (30 Qershor 2021)

Raste të reja ditore 7
Të shëruar në 24 orë 7
Të shtruar në spitale 1
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 3138
Testime totale 804,762
Raste pozitive 132,521
Raste të shëruara 130,009
Raste aktive 56
Humbje jete 2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 25
Shkodër 13
Elbasan 6
Durrës 5
Lezhë 3
Berat 2
Fier 1
Vlorë 1

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit