Home Aktualitet 50 ditë në te...

50 ditë në terapi intensive, Manastirliu: Foshnja fiton betejën me jetën

4
0

Një lajm i mirë vjen nga materniteti ”Mbretëresha Geraldinë”. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu thtoë se pas 50 ditësh ”luftë” në terapinë intensive, bebi Enxhi që lindi në javën e 27, vetëm 1000 gr, ka arritur të fitojë betejën me jetën. Përmes një postimi në Facebook, ministrja e Shëndetësisë shkruan se kjo është arritur fal punës dhe përkushtimit të ekipit të mjekëve dhe infermierëve të maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit