Home Aktualitet ”8 vite...

”8 vite që kalon nga disfata në disfatë”, Berisha: Më 25 prill veç 19% votuan për Bashën

387
0

Lideri historik i PD-së, Sali Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj Lulzim Bashës për humbjet në zgjedhje dhe opozitën 8-vjeçare nga ai.

Më 25 prill, sipas Berishës vetëm 19% e demokratëve votuan për Bashën, kurse të tjetër për PD. Po ashtu ish-kryeministri theksoi se PD me aleatët më 25 prill ka marrë 74 mijë vota më pak se në 2013. Në mbledhjen e parë me bazën, Berisha tha se Basha ka 8 vite që kalon nga disfata në disfatë.

”Ka 8 vjet që ka humbur çdo nismë përveç ligjit të dekriminalizimit, ka 8 vjet që ka humbur çdo aksion 100%, ka 8 vjet që para syve të saj shkatërrohet mekanizmi elektoral dhe ajo nuk i del Zot, ka 8 vite që kalon nga disfata në disfatë, numëron përveç 2 mandate të përgjithshme, njërën të dhënë afrofe tjetrën të humbur, kjo është PD.

PD-ja humbi zgjedhjet e fundit në të cilat EdI Rama, vodhi, bleu dhe grabiti 2 herë më shumë vota, padiskutim, nëse Rama nuk i fitoi zgjedhjet, PD nuk i fitoi zgjedhjet dhe unë nuk mund të them atë që nuk është. Ditën e zgjedhjeve në darkë, pyet zgjedhësin demokrat, për kë votuat në PD, vetëm 1/5 e tyre për Lulzim Bashën, të tjerët për PD, e kundërta ishte raporti në kampin tjetër.

Pra s’mund të them që fituam, pa lider. I thashë në zyrë, që unë s’do e kapërdija, po kisha disa probleme të mijat. Humbe dy herë zgjedhjet duhet të ikësh 2 herë. Vuri përpara karriken e tij dhe doli dhe u tha keni votuar, mashtronte, propagantë mashtruse, PD me aleatët ka marrë 74 mijë vota më pak se në 2013″, tha Berisha.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit