Home KRYESORE Pazari Rama-B...

Pazari Rama-Basha/A do të jetë Alfred Rushaj, Presidenti i ardhshëm i Republikës?

1658
0

Burime të mirëbesuara thonë se marrëveshja Rama-Basha vazhdon, por për hir të ruajtjes së “pavarësisë” pas përplasjes Basha-Berisha, nuk do të ketë qeveri të përbashkët PD-PS.

Eshtë gjetur një formulë tjetër që në thelb mbetet bashkëqeverisje!

PS-ja i jep presidentin e Republikës, PD-së së Lulzim Bashës e ky do të jetë Alfred Rushaj, aktualisht nënkryetar i PD dhe shef i grupit të deputetëve demokrat.

Ai ka lindur më 19 maj të vitit 1974 dhe është diplomuar për Drejtësi pranë Universitetit të Tiranës. Rushaj ka shërbyer si zëvendësministër i Financave nga viti 2009 deri më 2013-ën.

Ndërkohë Genc Ruli do jetë Guvernator i Bankës së Shqipërisë.

Marrëveshja ka edhe disa poste të tjera.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit