Home Aktualitet Aksioni i SPA...

Aksioni i SPAK-ut, urdhër arresti edhe për Ervin Matën. Zbulohet akuza për të

4
0

Një mega operacion është zhvilluar këtë mbrëmje në Tiranë. SPAK ka lëshuar 11 urdhër arreste, ku ndër emrat vip është edhe Ervin Mata. Ai është një emër i njohur për drejtësinë, i përfshirë në ngjarjen në ish-bllok, për përplasjen me Ervis Martinaj në vitin 2018.

Gjithashtu urdhër arresti është lëshuar edhe për shefin e Krimeve të Komisariatit nr.6, Dedan Gjoni. Ndaj këtij të fundit janë ngritur akuza për vepra të rënda penale, nga ajo e sigurimit të kushteve për të kryer vrasje grup i strukturuar kriminal.

Nga ky aksion u arrestua ish-drejtori i Policisë Erzen Breçani, dhe është lëshuar urdhër ndalimi ndaj djalit të tij. Operacioni është ende në vijim.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit