Home Aktualitet Aktorja Tinka...

Aktorja Tinka Kurti përlotet për Mirush Kabashin: Disa herë më thoshte mos rri vetëm, hajde të shtëpia ime

2240
0

Artistja e nderuar Tinka Kurti përlotet teksa ndan kujtimet me aktorin Mirush Kabashin, i cili u nda nga jeta këtë të martë.

Kurti thotë se nuk përsëritet më një aktor si Mirushi. Ajo kujtoi e një moment kur Mirush Kabash i kishte ofruar që të jetonte pranë tij, meqë kishte mbetur vetëm.

”As që e besova disa herë pyeta veten time se çfarë është kjo fjalë kot. Unë nuk dua ta besoj.

Mirush Kabashin e njoh me vite me ndershmërinë e tij, me dashurinë dhe respektin që kishte qoftë për vete dhe për familjen e tij.

Disa herë më thoshte mos rri vetëm, hajde tek shtëpia ime. Se dhe unë kam pasur fatkeqësi më ka vdekur djali i vetëm”,-tha në ”Report Tv”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit