Home Aktualitet Ambasada e SH...

Ambasada e SHBA-së uron kampionin e botës, Florian Markun

101
0

Florian Marku u shpall kampion bote dhe urimeve iu është bashkuar dhe ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Përgëzim Florian Marku, kampionit shqiptar të IBF. Ambasada e SHBA në Tiranë i dërgon urimet më të mira kampionit të parë të botës nga Shqipëria! Urime kampion!”, shkruhet në mesazhin e ambasadës.

Florian Marku mundi me pikë ukrainasin Maxim Prodan pas një ndeshje që zgjati 10 raunde në “Tottenham Stadium”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit