Home Aktualitet Ambasada gjer...

Ambasada gjermane në Tiranë jep njoftimin e rëndësishëm për vizat

110
0

Ambasada gjermane në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishme lidhur me vizat. Selia diplomatike, përmes një postimi në faqen zyrtare në Facebook bën të ditur se do të ketë një kategori të re regjistrimi në sistemin e takimeve.

“Sektori i Vizave informon se duke filluar nga ❗01.01.2022 ❗ do të ketë një kategori të re regjistrimi në sistemin e takimeve. Kategoria „Bashkim familjar me shtetas gjerman dhe europian“ u mundëson aplikuesve që synojnë bashkim familjar me bashkeshortët ose femijët gjermanë dhe europianë lënien e nje takimi më të shpejtë”, shkruhet në njoftimin e ambasadës.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit