Home Aktualitet Ambasadorja e...

Ambasadorja e Palestinës: Vlerësojmë qëndrimin e Shqipërisë, por Izraeli s’ka të drejtë të vrasë

18
0

Ambasadorja e Palestinës, Hana Shawa ka folur për situatën e ashpër që po shkakton viktima mes Izraelit dhe Palestinës. ”Jemi në të njëjtën anë me ministrinë, nuk gjykojmë një fjali. Nëse marrim vetëm fjalinë, Izraeli ka të drejtë të mbrohet, dakord, por s’ka të drejtë të sulmojë. Izraeli nuk ka të drejtë të vrasë fëmijë, të dhunojë e shkatërrojë. Vlerësojmë qëndrimin e Shqipërisë”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit