Home Aktualitet Aplikimi për ...

Aplikimi për pasaportë, qytetarët e Elbasanit ankohen për mosrespektim të rregullave

18
0

Ardhja e emigrantëve ka shtuar radhët dhe fluksin për aplikimin për pasaportë jo vetëm në gjendjen civile të Elbasanit por edhe pranë drejtorisë vendore të policisë për tërheqjet e tyre.

Qytetarët shprehin shqetësimin e tyre sepse janë të detyruar të presin më shumë se 1 orë në temperatura të larta.

Situata sa vjen e rëndohet kjo edhe për shkak se nuk respektohet radha e paracaktuar ku secili ka numrin e tij.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit