Home Aktualitet A po përgatit...

A po përgatitet kërkesa nga SPAK për arrest me burg ndaj Berishës?

1304
0

Prokurorët e SPAK kanë paraqitur sot në GJKKO pretendimin se Berisha ka shkelur masën e sigurisë ‘arrest në shtëpi’ duke futur në banesë dhe kontaktuar me ish-eurodeputetin Elmar Brok dhe gazetarët italianë të RAI. Por jo vetëm.

Me sa duket SPAK po përgatitet të ndryshojë masën e arrestit ndaj Berishës. Burimet nga drejtësia thonë se po shikohet mundësia që ta kalojnë në arrest me burg.

Kjo do ta komplikonte situatën politike në vend.

Po ashtu GJKKO nuk pranoi kërkesën për përjashtimin e gjyqtares Irena Gjoka.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit