Home Aktualitet Argita Mallte...

Argita Malltezi në protestë: Shqiptarët kanë vullnet të qëndrojnë në shesh. Basha pazar me Ramën

228
0

Argita Malltezi nga protesta që u mbajt sot para Kryeministrisë, tha se njerëzit mund të qëndrojnë në shesh. “Opozitarët, mbështetësit e PD por jo vetëm, kanë vullnet për të qëndruar janë shesh, jo vetëm për të dalë në shesh”, tha ajo.

Nga ana tjetër, e pyetur për mungesën e Lulzim Bashës dhe disa deputetëve të tjerë të PD në protestë, zonja Malltezi u përgjigj: “Ai nuk është përfaqësues i popullit opozitar, por i pazareve me Edi Ramën. Dhe besoj që nuk ka shqiptar që nuk e ka këtë të qartë. Për deputetët e tjerë dera është e hapur”, tha ajo.

E pyetur për udhëtimin e Edi Ramës në Turqi ndërkohë që zhvillohet protesta, Malltezi tha: “Edi Rama gjithmonë ikën, por pak rëndësi ka është apo s’është këtu. Ai ka ngritur një sistem që duhet të rrëzohet”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit