Home Aktualitet Arratisja fen...

Arratisja fenomenale nga burgu e bosit të mafies ‘‘Gargano‘‘, videoja publikohet në rrjetet sociale

460
0

Një bos i mafias është arratisur nga një burg i sigurisë së lartë në Sardenja, pasditen e së shtunës. Bosi i mafies ‘Gargano’, Marco Raduanos kishte lidhur disa çarçafë njëri pas tjetrit dhe zbriti nga qelia ku po kryente dënimin.

Arratisja ka qenë e planifikuar me imtësi, pasi Marco Raduanos pasi ka dalë nga rrethimi i burgut pritej nga një makinë, e cila u largua me shpejtësi.

I gjithë momenti i arratisjes së bosit të mafias u kap nga kamerat e sigurisë, ndërkohë që mungesa e tij në dhomë u zbulua vetëm dy orë pa ngjarjes.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit