Home Aktualitet Asnjë viktimë...

Asnjë viktimë dhe veç 2 raste të reja. Në total 143 raste aktive nga Covid-19

12
0

Vijon që ulja e shifrave nga Covid-19 në vend të jetë drastikisht e lartë. Në 24 orët e fundit nuk ka humbje në jetë dhe sipas Ministrisë së Shëndetësisë, po në 24 orët e fundit, rastet e reja janë vetëm 2, një në Berat dhe një në Tiranë.

Aktualisht janë 143 raste aktive me Sars Cov2 pozitiv në të gjithë vendin. Po marrin trajtim spitalor 20 pacientë, nga të cilët 6 pacientë janë në terapi intensive. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv. Janë shëruar 23 qytetarë në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,865 që nga fillimi i epidemisë.

”Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, u drejtohet qytetarëve të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes dhe të kontaktojnë për çdo dyshim me mjekun e familjes, për të kryer testimin si dhe për ndjekjen dhe trajtimin ambulator në banesë. Telefononi në numri 127 të Urgjencës Kombëtare për çdo emergjencë apo referim në spital”.

Statistika (14 Qershor 2021)

Raste të reja ditore 2
Të shëruar në 24 orë 23
Të shtruar në spitale 20
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 2,618
Testime totale 759,601
Raste pozitive 132,461
Raste të shëruara 129,865
Raste aktive 143
Humbje jete 2,453

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Shkodër 43
Tiranë 38
Berat 17
Elbasan 10
Durrës 10
Gjirokastër 7
Lezhë 6
Korçë 5
Dibër 3
Fier 2
Vlorë 1
Kukës 1

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit