Home Kuriozitete At Zef Pllumi...

At Zef Pllumi: “Kurrë s’e kam kuptue se si një popull i vogël si shqiptarët, ka mujt me nxjerr kaq shumë rrugaça”

438
0

At Zef Pllumi është nga nga figurat me të ndritura shqiptare, i cili njohu çdo të mirë dhe të keqe të kombit tonë. Kjo shihet qartë nga thëniet e mençura dhe mendjen e kthjellët që kishte. Shprehjet, mesazhet e At Zef Pllumit kanë vlerë dhe vërtetësi në çdo kohë që lexohen.

Frati françeskan ka qenë publicist e shkrimtar dhe gjithmonë në kërkim të të vërtetës. Ai ndërroi jetë në vitin 2007 në Romë të Italisë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit