Home Aktualitet Automatik dhe...

Automatik dhe municion luftarak, si përfundoi në prangat e policisë 35-vjeçari

244
0

Policia e Lezhës ka sekuestruar një armë zjarri automatik dhe municion luftarak, ndërsa i vuri prangat një të riu, për kultivim të bimëve narkotike.

Aksioni policor u krye në vendin e quajtur “Marvalak”, Mamurras, ku ra në pranga  shtetasi Xhan Kaçi, 35 vjeç, banues në Mamurras.

“Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, në zbatim të planit të masave për kontrollin e territorit me qëllim parandalimin e kultivimit të kanabisit, kanë vijuar kontrollet në sipërfaqe të pyllëzuara, banesa të braktisura nga pronarët, ish-reparte ushtarake dhe në ato banesa për të cilat disponohet informacion policor se mund të ketë tendencë për kultivim të bimëve narkotike.

Gjithashtu, gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në territorin përreth, u gjetën dhe u sekuestruan një armë zjarri automatik dhe municion luftarak”, tha policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit