Home Bota Avioni luftar...

Avioni luftarak rus përgjon avionët amerikanë në Detin Barents

68
0

Një avion luftarak rus MiG-31 së fundmi është ngritur në Detin Barents, ku dyshohet se po përgjon një avion amerikan.

Mediat e huaja bëjnë me dije se Qendra Kombëtare e Kontrollit të Ministrisë Ruse të Mbrojtjes, luftëtari MiG-31 shoqëroi avionin ushtarak amerikan P-8A Poseidon larg kufirit rus.

Moska ka përsëritur se fluturimet e shpeshta me avionë amerikanë pranë kufijve të saj sjellin rrezikun e “aksidenteve” dhe përshkallëzimin e tensioneve.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit