Home Aktualitet Banorët e fsh...

Banorët e fshatit Arshi Lengo evakuohen, banesat në rrezik nga zjarret

5
0

Për 3 fshatrat Krinë, Arshi Lengo dhe Asim Zeneli këtë pasdite u dha urdhëri për evakuimin e banorëve. Pjesa më e madhe e banorëve të evakuuar janë të fshatit Arshi Lengo, ndërsa po shikohet situata në zonat e tjera në varësi se si do të përparojnë flakët gjatë natës. Banorët e evakuuar do të vendosen në konviktin e Shkollës së Mesme Pedagogjike në Gjirokastër.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit