Home Aktualitet ”Bardhi...

”Bardhi, funksionar në dy parti rivale”, Ergys Mërtiri: Po kërkon të marrë legjitimitetin e PD

168
0

Analisti Ergys Mërtiri thotë se Gazment Bardhi është politikani i vetëm në botë, i cili është funksionar në dy parti rivale, PD zyrtare e cila është legjitime dhe Rithemelimi, e cila nuk është legjitime. Për të Bardhi po kërkon të marrë legjitimitetin e PD zyrtare.

”Gazment Bardhi ka hedhur në gjyq Lulzim Bashën, se kush do e fitojë gjyqin për vulën. Në mes këtyre dy gjyqeve, Bardhi ka shkuar nga PD zyrtare te partia ilegjitime që është Foltorja e Berishës. Ka një absurd. Bardhi ka ikur nga partia me vulë dhe është bërë nënkryetar te partia ilegjitime. Këtë legjitimen ku ai ishte Sekretar i Përgjithshëm, kërkon t’i marrë vulën dhe t’ia japë atij. Bardhi është funksionar i lartë në dy parti të opozitës.

Ai sigurisht që e kërkon për vete, por ai nuk ka një parti të vetën. Ai është tek Rithemelimi në sajë të Sali Berishës. Ai kërkon të shfrytëzojë faktin që Berisha është i izoluar.

Unë mendoj që sado që zoti Bardhi ta pretendojë, ai nuk mund të marrë asnjë nga partitë. Njerëzit që janë tek Rithemelimi, bëjnë atë që është vullneti i zotit Berisha. Kjo e bën Bardhin të luajë me dy porta. Bardhi mund të pretendojë më së shumti, që të bëhet pasardhës i zotit Berisha”, tha në ”Abc News Albania”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit