Home Aktualitet Barometri i t...

Barometri i turizmit nga OKB: Shqipëria, destinacioni më i mirë në Evropë për vitin 2023

636
0

“Barometri i Turizmit i OKB-së njofton se Shqipëria është destinacioni me performancë më të mirë në Evropë për vitin 2023”, kështu e nis postimin kryeministri Edi Rama. Kreu i qeverisë shkruan se është i emocionuar dhe krenar për vlerësimin që i bëhet peisazheve tona të bukura, kulturës së pasur dhe mikpritjes së ngrohtë. Me ftesën që turistët të vijnë në Shqipëri, kryeministri Rama thotë se vendi ynë i ofron të gjitha, duke nisur që nga aventura tek malet, reklasimi në plazhe e tek udhëtimi nëpër rrugët tona historike.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit