Home Aktualitet Basha përshën...

Basha përshëndet Çlirimin e Kosovës: Ditë krenarie kombëtare! Kontribut i përbashkët i shqiptarëve dhe partnerëve të saj

12
0

Kreu i PD-së, Lulzim Basha iu është bashkuar urimeve me rastin e 22-vjetorit të çlirimit të Kosovës nga forcat e KFOR-it.

Përmes një mesazhi në rrjetin social ‘Facebook’ Basha theksoi se kjo është një ditë krenarie kombëtare.

Mesazhi i plotë i Bashës në Facebook: 
Në këtë ditë krenarie kombëtare, mirënjohja më e thellë shkon për bijtë dhe bijat e Kosovës që dhanë jetën për liri, për lidershipin e Presidentit historik, Ibrahim Rugova, për luftën heroike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe simbolit të saj, Komandantit Legjendar, Adem Jashari.
Në këtë rrugëtim plot sakrifica dhe shpresë drejt ëndrrës së çlirimit, shqiptarët do t’u jenë përjetë mirënjohës aleatëve tanë strategjikë, vendeve anëtare të NATO-s të udhëhequr nga SHBA, e të gjithë partnerëve.
Liria dhe shteti i Kosovës janë kontribut i përbashkët i shqiptarëve dhe partnerëve të saj. E ardhmja e Kosovës, si një shtet i fortë, demokratik, anëtar i NATO-s dhe BE-së, do ndërtohet bashkarisht me partnerët dhe aleatët tanë 🇦🇱🇽🇰

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit