Home Aktualitet Bashkëqeveris...

Bashkëqeverisje PS-PD? Poeti Londo: Imagjino ç’do bëhet në këtë vend

9
0

Poeti Bardhyl Londo thotë se zgjedhjet e 25 prillit janë të manipuluara nga PS-ja dhe këtë sipas tij, e vërteton raporti i OSBE/ODIHR me gjithë gjuhën diplomatike të tij.

Ai është pjesë e Këshillit Kombëtar të PD-së, ku dhe thotë se Basha frymëzoi demokratët në fushatë, ama s’mundi të bënte të njëjtën gjë me elektoratin gri.

Londo komentoi zhvillimet në Kuvendin Kombëtar të PD-së ku veçoi tendencën e Mark Markut për t’i thënë gjërat troç. Sa i përket ftesës së Kryeministrit Rama për bashkëqeverisje me PD-në, Londo përgjigjet ”Imagjino ç’do bëhet në këtë vend”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit