Home Aktualitet Beleri do lej...

Beleri do leje të posaçme për betimin, Gjykata e Larta ia kalon kompetencat GJKKO-së

38
0

Këtë të martë Gjykata e Lartë ka përcaktuar Gjykatën e Posaçme si kompetente për të shqyrtuar kërkesën për leje të posaçme për Fredi Belerin. Vendimi u mor në dhomë këshillimi nga gjyqtarët Sandër Simonaj, Sokol Binaj dhe Ilir Panda. Sot në seancën për Belerin, do të dëshmojë edhe dëshmitari Arsen Rama, por GJKKO ka pranuar kërkesën e Prokurorisë dhe seanca do të mbahet me dyer të mbyllura.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit