Home Sporti Bellingham në...

Bellingham në histori me 6 gola në 6 ndeshje, barazon rekordin e Cristiano Ronaldo

0
0

Jude Bellingham është tema e momentit te Reali i Madridi. 20-vjeçari, për të cilin “Los Blancos” paguan 103 mln euro te Borussia Dortmund, po shkëlqen me skuadrën e Carlo Ancelottit.

Bellingham aktivizohet prej vitesh me Realin, edhe pse ka vetëm një muaj që po luan e shënon tek ekipi i ri. 6 ndeshje dhe 6 gola.  Mesfushori i talentuar debutoi me gol në La Liga, teksa e përsëriti një gjë të tillë edhe në takimin e parë me Realin në Champions. Me golin në minutat shtesë përballë gjermanëve të Unionit.

Duke barazuar rekordin e vendosur nga Cristiano Ronaldo dhe Isco, të vetmit lojtarë që kishin debutuar me gola në kampionat dhe Champions me Realin.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit