Home POLITIKE Beqaj mbron s...

Beqaj mbron sterilizimin: Pavarësisht rezervave, s’do ta ankimoj

0
0

“Kirurgët operojnë në kushte sterile, financave i kursen 2.4 ditë qëndrimi në spital”. Kështu e mbrojti tenderin e sterilizimit ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj.

Pasi doli nga GJKKO ku iu komunikua dhe masa ‘detyrim paraqitje’, Beqaj tha se përveç rezervave, ka vendosur që mos të kundërshtojë vendimin. Ai tha se sterizilimi i dha mundësi më të mirë spitaleve.

“Përveç rezervave, kam vendosur që mos të kundërshtojë. Ajo që kemi bërë për shëndetësinë ka qenë një gjë e mirë. Për çështjen në fjalë bëhen 8 vite për çështjen në fjalë. Në këto 8 vite 400 kirurgët operojnë në kushte bashkëkohore, shqiptarët operohen në kushte sterile, dhe në çdo operacion i kursehen qëndrimet në spital.”, tha Beqaj.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit