Home KRYESORE Big Brother/G...

Big Brother/Goditja me shpullë dhe fjalori banal sjell vendimin e drejtë të “Vëllait të Madh”: Përjashtohet Kejvina!

1272
0

Çdo spektakl apo emision televiziv duhet të përçojë kulturë e jo dhunë siç ndodhi të shtunën e kaluar në Big Brother, ku Kejvina Kthella godet fizikisht Luisin. Ndonëse TCH u kujdes të mos dilte ajo skenë, përsëri pamjet dolën e morën dhenë.

Kjo skenë, por edhe të tjera fyerje e fjalori rruge, nxiti drejtuesit e Big Brother të merrnin masa ekstreme: Përjashtuan sonte (e martë) Kejvina Kthellën nga spektakli.

Me sa duket përjashtim pa kthim!

E thamë që në fillim se çdo spektakël shikohet nga miliona veta dhe ai përçon mesazh te njërëzit, pasi kultura apo mos kultura (në këtë rast e BB) bëhet nesër pjesë e jetës së përditshme, duke ç’edukuar rininë apo fëmijët.

Ndaj komentet në rrjetet sociale pas ditës së shtunë ishin katastrofike për BB.

Por reagimi sonte i BB i ringriti spektaklin lart.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit