Home Aktualitet Bledi Çuçi: B...

Bledi Çuçi: Buxheti nuk u miratua për 8 minuta, por pas një diskutimi të gjatë në komisione

116
0

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Bledi Çuçi, ka folur për mediat pas seancës së sotme parlamentare, ku u miratua buxheti për vitin 2024.

“Lajmi i mirë, që nuk përbën lajm, janë flakadanët. Revolucioni i karrigeve pati seancën e radhës. Së dyti, dua të kundërshtoj sepse buxheti nuk është miratuar në 8 minuta, por pas një diskutimi shumë të gjatë në komisione. Komisionet janë të hapura dhe janë konsultuar me grupet e interesit. Pa diskutim ka një anomali e ardhur nga opozita”, tha Çuçi.

“Ne kemi propozuar disa ndryshime në rregullore dhe kemi marrë në shqyrtim disa rregullore parlamentare të vendeve të BE-së, Italia dhe Gjermania. Opozita është e mirëseardhur. Kemi shumë forume ku jemi bashkë. Ne kemi komisione, sekretariate, kemi konferencë kryetarësh. Ata nuk vijnë. Ne jemi gati të dialogojmë me këto për të mirën e shqiptarëve. Jemi atje, kur të duan mund të ulemi. Nuk jemi ne që hedhim flakadanë”, shtoi më tej Çuçi përpara gazetarëve.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit