Home Aktualitet Blendi Fevziu...

Blendi Fevziu: SPAK nuk ka për mision pastrimin e politikës, duhet t’i japë zgjidhje shitblerjes së votës

408
0

Gazetari Blendi Fevziu ishte i ftuar sonte në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV. Ai u pyet nga moderatori Ylli Rakipi për punën e SPAK-ut. Fevziu tha se nuk ishte dakord me opinionin se SPAK-u duhet të bëjë pastrimin e politikës, por duhet t’i japë zgjidhje shitblerjes së votës përpara zgjedhjeve të vitit 2025.

“Për pesë orë e ndoqa Dumanin te raportimi në Kuvend. Në shikim të parë ai mu duk i vendosur dhe i prerë. A ka pikëpyetje për SPAK-un? Po.

Çështja e inceneratorëve duhet qartësuar. Ne nuk e dimë nëse hetimi i inceneratorit të Tiranës është i plotë. Apo ai i kompanisë “5D”. Nga ana tjetër ka për qëndrimin e politikës. SPAK, thotë Baton Haxhiu ka mision për pastrimin e politikës. Nuk e mendoj kështu, sepse këtë e ka vota.

Te hetimi i bandave kriminale nuk ka qenë SPAK, por të huajt me përgjimet me SKY EÇ dhe Encrochat. Çfarë do të bënte SPAK sikur të kishte sjellë përgjimet për politikanët.

SPAK nuk mund të bëjë pastrimin e politikës. Duhet t’i japë zgjidhje shitblerjes së votës. SPAK duhet të japë përgjigje a shiten votat, a blihen votat, a përzihen bandat?

Nëse ne hyjmë në zgjedhjet e vitit 2025 me besimin se maxhoranca i vjedh votat, nuk do të kemi stabilitet”.-tha Fevziu.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit