Home Aktualitet Braimllari ik...

Braimllari ikën nga PL, Braho: Nesër del edhe Elona Guri! Ka paranoja, ka dyshime edhe për Monikën

1943
0

Sherri i madh në Partinë e Lirisë po nxjerr shenjat. Sot Endrit Braimllari dha dorëheqjen si nënkryetar. Ish-deputeti socialist Spartak Braho, tha se pas tij nesër do të japë largohet Elona Guri, e cila është në parti ndihmës kasaforta e tij. Ai tha se Meta ka paranoja dhe se dyshon edhe për Monikën.

”Nesër do të dalë edhe Elona Guri, që ka përzënë ai nga partia, një ndihmë kasafortash e tij. Pasnesër do të ikin të tjerë bashkëpunëtor të Ilirit i përzuri, është komplet paranojë. Dyshon te çdo gjë. Ka pasur si pjesë të tij në themel dyshimin për çdo gjë. Ka dyshuar edhe për Monikën. Ky ishte fundi i tij, po merreni me një të marrë tani!

Monika Kryemadhi në historinë politike të saj është aktiviste politike më para se Meta. Ecën për një kohë bashkërisht, e mori e vuri në timon se nuk e lejonte detyra, se besoi se ky pa dijeni e Monikes s’ka pasur dijeni se do të dorëzonin mandatet.

Çdo gjë është marrëveshje me njëri-tjetrin. Teza e nepotizmit në politikë është e papranueshme, në parti ska nepotizëm. Çdo gjë është bërë me marrëveshje mes tyre, për të ndarë rolet, që t’i do largohesh do të vazhdoj unë të drejtor”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit