Home Aktualitet Britania e Ma...

Britania e Madhe nis urgjent drejt Kosovës një batalion special ushtarak

0
0

Mësohet se Britania e Madhe ka nisur sonte një batalion special ushtarak drejt Kosovës, pas situatës së rrezikshme në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë.

NATO e ka autorizuar nisjen e trupave shtesë në Kosovë. Sidomos sipas burimeve nga SHBA se Serbia ka mobilizuar trupa të shumta ushtarake në kufi me Kosovën.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit