Ekonomi | Gazeta Koha Jone | Page 2

Ekonomi

Home Ekonomi Page 2

Shqipëria synon të furnizojë Europën me gaz

0
Shkruar nga radio kryesore gjermane, DW- Lufta në Ukrainë e bëri të qartë emergjencën e pavarësimit të Europës nga gazi ru...

10 mijë euro për çdo shqiptar, sa mund të arrihet objektivi? Flasin ekspertët

0
Kryeministri Edi Rama këto kohë ka treguar se e ardhmja për shqiptarët do të jetë e pasur, ku ka shpallur një tjetër ambicie,...

Rama njofton tjetër rritje pagash në administratën shtetërore, ja kategoritë që do të përfitojnë

0
Në konferencën e fundvitit, Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar një tjetër rritje pagash për administratën shtetërore. ...

Rriten pagat në vitin 2023 në Shqipëri, ja kategoritë që përfitojnë, lajm i mirë dhe për pensionistët

0
Viti 2023 duket se do të sjellë rritje të pagave, nisur nga deklartat e bërë nga kryeministri Edi Rama, ministrat e linjës dh...

Një ndër qendrat tregtare më të mëdha në Ballkan, ja kur hapet East Gate Mall

0
Qyteti i Shkupit po shndërrohet në një qytet shumë dinamik me premisa të shëndosha për progres dhe prosperitet, dhe këtë teto...

Këmbimi valutor për ditën e sotmë. Me sa shiten e blihen dollari dhe euro

0
Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 102.9 lekë dhe do shitet me 104 lekë. Monedha evropia...

Një zbulim i jashtëzakonshëm në veriun e Europës mund të ndryshojë kursin e ekonomisë

0
Qeveritë europiane prej vitesh po tentojnë të gjejnë brenda tyre lëndët e para që shërbejnë për ndërtimin e komponentëve më t...

Këmbimi valutor 20 dhjetor. Me sa blihen dhe shiten euro dhe dollari

0
Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 107.6 lekë dhe shitet me 108.6 lekë. Euro ka mbetur e pandr...

Kadri Morina: Të investosh për vendin tënd dhe njërëzit është detyrim qiellor. Do të ndërtoj pistën e skive më të bukur dhe më të madhe në Ballkan, në Shishtavec të Kukësit

0
Nga Lindita Kokoli dhe Nilda Halili- Edhe 2021 ishte një vit i vështirë, por sërish nuk arriti dot të zbehë entuziasmin e ...

Këmbimi valutor 18 shkurt. Me sa shiten dhe blihen euro dhe dollari

0
Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 107.7 lekë dhe do të shitet me 108.6 lekë. Euro do të...