Ekonomi | Gazeta Koha Jone | Page 3

Ekonomi

Home Ekonomi Page 3

Rregullat e reja të importit të makinave, nuk mund të blini më asnjë makinë më të vjetër se viti 2007

0
Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka njoftuar se nuk do të lejohet më importi i asnjë makine që ësh...

Klodian Allajbeu do të blejë Spitalin Amerikan për 24 milionë euro

0
Biznesmeni Klodian Allajbeu do të jetë pronari i ri i Spitalit Amerikan (American Hospital). Blerja do të kryhet nëpërmjet...

31 dhjetori, afati i fundit për këmbimin e disa kartëmonedhave pa kurs ligjor

0
Banka e Shqipërisë njoftoi ditën e sotme se fundi i vitit 2023 do të jetë afati i fundit për këmbimin e disa kartëmonedhave t...

Qeveria hap thesin e madh, rritje pagash nga ky muaj për 5 profesione. Tabela e plotë e ndryshimeve

0
Edhe pse jemi në valën e zgjedhjeve lokale, qeveria hap thesin, por jo për blerje votash. Pas mbledhjes së Këshillit të Minis...

Këmbimi valutor për datën 18 nëntor. Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro

0
Dollari amerikan është blerë këtë të premte, 18 nëntor me 112.4 lekë dhe është shitur me 113.3 lekë sipas kursit të këmbimit,...

Këmbimi valutor 16 janar. Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro

0
Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 106.8 lekë dhe shitet me 108 lekë, duke treguar dobësim. Nd...

10 njerëzit me të pasur të botës (lista)

0
Jemi mësuar që vendin e parë ta zënë zakonisht persona të lidhur me teknologjinë, por ky vit do të përbëjë një ndryshim në kë...

Faik Curri, biznesmeni që nuk e ka njohur kurrë kredinë dhe borxhin

0
Faik Curri është një nga biznesmenët më të hershëm shqiptar. Me kompaninë e themeluar që në vitin 1995, ai është jo vetëm një...

Shqipëria, vendi më i kërkuar për parqe të energjisë diellore

0
Gati një vit pas fillimit të punimeve të parkut të enegjisë diellore në zonën e Karavastasë, në tokën e shkretë dhe të kripur...

Këmbimi valutor, 27 maj. Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro

0
Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 102.7 lekë dhe do të shitet me 103.6 lekë. Sot monedh...