Ekonomi | Gazeta Koha Jone | Page 87

Ekonomi

Home Ekonomi Page 87

Me 77 vota pro, Kuvendi miraton Paketën e Rezistencës Sociale

0
Me 77 vota pro dhe 44 kundër, Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar Paketën e Rezistencës Sociale për përballimin e pasojave të kr...

Nga nesër nis shpërndarja e bonusit 3 mijë lekë dhe e pensioneve të indeksuara me 3.3%

0
Nga nesër (1 prill) do të nisë shpërndarja e pensioneve të indeksuara me 3.3%. Kreu i Institutit të Sigurimeve Shoqërore (ISS...

PS refuzon kandidaturën e PD për Këshillin Mbikëqyrës të BSH, Agalliu: Qeveria kërkon kapjen e çdo pushteti

0
Në një deklaratë për mediat jashtë Kuvendit, deputeti demokrat Arbi Agalliu tha se grupi parlamentar i PD-së nuk mori pjesë n...

Banka e Shqipërisë rrit vlerën e lekut

0
Vendimi i Bankës së Shqipërisë për rritjen e vlerës së lekut është reflektuar tek ankandet e bonove të thesarit, duke shtrenj...

Si e shkatërron ekonominë ngritja e çmimeve

0
Nga Artan Fuga Më parë, për disa arsye, kisha një sjellje konsumatore që harxhoja 5 litra naftë në ditë. Me rritjen e paju...

Rritet çmimi i naftës, nesër do të jetë 245 lekë për litër

0
Borti i Transparencës ka vendosur sërish rritjen e çmimit të naftës, duke e çuar në 245 lekë për litër, nga 233 që ishte këtë...

Guvernatori i BSH, Sejko: Rritja e çmimeve do të vijojë edhe për dy vitet në vijim

0
Lufta në Ukrainë dhe reagimi i shteteve apo institucione për të mbrojtur qytetarët ka qenë në fokus të diskutimeve gjatë taki...

Tabaku publikon faturat e energjisë së biznesit: Është rritur çmimi

0
Nënkryetarja e PD-së, Jorida Tabaku u shpreh se Akti Normativ duket i cunguar sidomos në një situatë kur gjasat janë që kriza...

Ministrja e Financave: Rritja ekonomike do të jetë më e ulët se 4.2 %

0
Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj, ka folur në komisionin e Ekonomisë në lidhje me pasojat e krizës së çmimeve të energ...

Nga buka masive te ajo e misrit, çmimet e bukës janë rritur 13-20%

0
Sipas njësive tregtare të produkteve ushqimoreve në rrethet Korçë dhe Pogradec (përveç produkteve ushqimore tregtojnë edhe bu...