Kuriozitete | Gazeta Koha Jone | Page 2

Kuriozitete

Home Kuriozitete Page 2

Njihuni me fshatin në Kinë që magjeps turistët në ishullin e braktisur

0
Gjatë dekadave, natyra ka rimarrë një fshat në një ishull të braktisur në Detin e Kinës Lindore. Ashtu si në përrallën e “...

Kur duhet t’i blini fëmijës suaj telefonin e parë

0
Fëmijët nga mosha 8 deri në 12 vjeç kalojnë pak më pak se pesë orë në ditë me telefonat e tyre dhe në kohën kur bëhen adolesh...

Tre shenjat e Zodiakut që do u buzëqesh fati në nëntor

0
Tre shenja të horoskopit këtë javë do e përdorin atmosferën pozitive në avantazhin e tyre. Do të shohim që gjatë kësaj jave, ...

Nesër akrepat e orës do të zhvendosen me 60 minuta pas

0
Ditën e nesërme do të ndryshojë ora. Ndërrimi do të ndodhë natën kur akrepat do të zhvendosen nga ora 3:00 në 2:00. Në aparat...

Kanceri, gjashtë shenja të dyshimta që paralajmërojnë sëmundjen! Çfarë duhet të bëni

0
Zbulimi i hershëm i një tumori malinj është thelbësor për menaxhimin e sëmundjes. Njohja e simptomave më “të pafajshme” dh...

Pamje spektakolare te Parkut Kombëtar të Shebenikut

0
Këto pamje spektakolare vijnë nga Parku Kombëtar i "Shebenik-ut" ku turistë vendas e të huaj eksplorojnë natyrën e mrekullues...

5 shenjat që tregojnë se e keni lënë veten tuaj pas dore!

0
Vendosja e kufijve për veten është ndonjëherë më e vështira Problemi është se ne shpesh e humbasim mundësinë për të nxjerr...

Ushqimet për të cilat trupi ka nevojë kur ndiheni të lodhur

0
Mungesa e aktivitetit fizik, konsumimi i ushqimit jo të shëndetshëm dhe qëndrimi ulur në tryezën e punës për orë të tëra ka n...

Ç’kuptim kishte ‘Përdhunimi i Europës’ – piktura që Rama u paraqiti sot evropianëve?!

0
Nga Mal Berisha- Një shpjegim: Kjo pikturë përshkruan historinë mitologjike të Evropës, vajzës së mbretit të Tirit, së cil...

Horoskopi 16 tetor 2023, parashikimi i yjeve për sot

0
Dashi Sot mund të përfshiheni në një debat me dikë, pa ndonjë arsye të kuptimtë. Kjo vetëm sa do t’ju prishë humorin dhe d...