Kuriozitete | Gazeta Koha Jone | Page 3

Kuriozitete

Home Kuriozitete Page 3

Pse nuk duhet ta karikoni celularin tuaj gjatë natës

0
Nuk ka asgjë më të keqe se të blesh një smartphone krejt të ri dhe ndërkohë të shohësh se si brenda 1-2 vitesh bateria sa vje...

Zbulohet mozaiku i rrallë në Durrës

0
Një ekip arkeologësh zbuluan një mozaik të rrallë në Durrës, që nga vlerësimi paraprak i përket fundit të shekullit të I-rë d...

Bima magjike që lehtëson stresin, rrit kujtesën dhe forcon sistemin imunitar

0
Përveç artit, rozmarina ose aposplinos siç e quanin të lashtët tanë, gjetën aplikim të gjerë ndër shekuj në mjekësinë tradici...

Shenjat që jep universi kur jeni duke i bërë gjërat gabim në jetë

0
Ka ardhur koha në secilën prej jetës sonë, që ne të fillojmë të pyesim nëse jemi në të vërtetë në shtegun ku duhej të ishim. ...

“Do t’i jepni përparësi vetes”, njihuni me shenjat më me fat për muajin tetor

0
Tetori është këtu dhe të gjithë po përgatitemi ngadalë për dimrin që po vjen. Temperaturat kanë rënë, netët po zgjasin dhe er...

Horoskopi për ditën e sotme, 7 tetor 2023

0
Dashi Fërkimi do të zhvillohet automatikisht, falë natyrës suaj të pavendosur. Do të jetë e vështirë të merreni me të tjer...

Kafshoi disa anëtarë të stafit, qenin e Bidenit e dëbojnë nga Shtëpia e Bardhë

0
Qeni kafshoi disa anëtarë të stafit të Shtëpisë së Bardhë dhe Shërbimit Sekret. Mjedisi "stresues" i Shtëpisë së Bardhë - një...

Nuk pagoi faturën në restorant, djali padit vajzën pas takimit romantik

0
Epo kot nuk i thonë ‘ekonomi tregu’. Madje edhe në dashuri. Një takim romantik në Rusi ka përfunduar në mënyrë të pazakont...

Çmimi Nobel në Fizikë u jepet shkencëtarëve që zbuluan pikat kuantike

0
Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave ka shpallur 3 shkencëtarë fituesit e çmimit Nobel për Kimi. Fituesit janë: Mundzi G. ...

Muzika lufton ankthin

0
Studiuesit nga Universiteti i Pensilvanisë kanë përcaktuar se cila është kënga ‘më relaksuese’ në botë që mund ta zvogëlojë a...