Kuriozitete | Gazeta Koha Jone | Page 63

Kuriozitete

Home Kuriozitete Page 63

Elon Musk po mendon të lërë punën e të bëhet influencues në mediat sociale

0
Elon Musk  është shprehur se po mendon që të lerë punët që ka dhe të bëhet influencer, pasi shiti thuajse 1 miliardë dollarë ...

Njihuni me dhjetë fshatrat përrallorë të zhytur në atmosferën magjike (FOTO)

0
Dimri i transformon vendet dhe i bën ato edhe më magjike. Në të gjithë botën ka fshatra të vegjël që, pas flokëve të borës, d...

A e dinit se përse stjuardesat i mbajnë duart pas shpinës?

0
A e kishit menduar ndonjëherë se përse stjuardesat i mbajnë duart pas shpinës derisa ju mirëpresin në aeroplan? Ato gjithmonë...

Elon Musk: Çipa në trurin e njerëzve në 2022

0
Bashkëthemeluesi i Neuralink, Elon Musk është shprehur së fundmi ka thënë se kompania e neuroteknologjisë planifikon të vendo...

Botës po i vjen fundi? Parashikimi i shkencëtarëve: Ja kur mbyllet cikli i jetës në tokë

0
Yjet lindin, jetojnë dhe vdesin. Dielli nuk është i ndryshëm, dhe ai do të ‘vdesë’ një ditë. Ndërsa disa të tjerë mendojnë se...

5 shenjat e Horoskopit që nuk i pëlqejnë fare Krishtlindjet

0
Krishtlindjet janë ndoshta festa më e bukur e vitit, por kjo nuk është diçka që për të gjithë është njëlloj. Disa nuk mund...

NASA, mision testimi për ndryshimin e trajektores së asteroidëve që mund të godasin Tokën

0
Një raketë e kompanisë SpaceX do të lëshohet nga Kalifornia sonte vonë, në kuadër të një misioni të NASA-s për të testuar sis...

7 mënyra të thjeshta si të gjeni lumturinë

0
Njerëzit të cilët përshkruajnë veten si të lumtur priren të kenë më pak probleme shëndetësore si edhe  më pak rrezik për të z...

3 arsyet se përse çiftet në Japoni flenë të ndarë

0
Çiftet japonezë kanë si zakon të flenë të ndarë nga njëri-tjetri. Kjo nuk krijon aspak probleme në marrëdhënien e tyre pasi m...

Zgjidhni këto dy enigma dhe mund të punoni në Google nëse dëshironi

0
Kudo në rrjet po përflitet se mes intervistave të gjata dhe CV-ve, çdo punonjës i mundshëm që do të fillojë punë në Google, d...