Kuriozitete | Gazeta Koha Jone | Page 64

Kuriozitete

Home Kuriozitete Page 64

Problemi seksual që ka 76% e popullsisë

0
Një përmbledhje e studimeve të mëparshme të botuara në revistën BJU "International" thekson diferencën e madhe në vlerësimet ...

Besojeni ose jo! Personi i tretë më i pasur në botë, Elon Musk jeton në këtë shtëpi

0
Besojeni ose jo! Personi i tretë më i pasur në botë, Elon Lëvizja e fundit e Elon Musk tregon se si një nga personat më të...

Çifti fiton rekordin Guinness, zbuloni arsyen e pazakontë

0
James e Chloe Lusted janë konfirmuar nga komisioni i rekordeve Guinness si çifti i martuar me diferencën më të madhe të gjatë...

Misteri i “pusit të ferrit”, vrima gjigande në shkretëtirën e Jemenit, rreziku dhe demonët

0
Pusi i Barhutit, i cili gjendet në lindje të Jemenit, i njohur ndryshe si “Pusi i Ferrit”, konsiderohet një mrekulli e natyrë...

Çifti i martuar britanik fiton rekordin Guinness për diferencën më të madhe të gjatësisë

0
James e Chloe Lusted sapo janë konfirmuar nga komisioni i rekordeve Guinness si çifti i martuar me diferencën më të madhe të ...

Frutat që e mbajnë mendjen të fortë dhe mbrojnë nga plakja

0
Frutat e njohura si agrume, një frut i preferuar nga të rinjtë dhe të moshuarit, në sajë të vlerës së tyre të lartë ushqyese,...

Shkencëtarët zbulojnë se si lidhet sindroma e zemrës së thyer me vdekjen e parakohshme

0
Shkencëtarët kanë zbuluar se situatat stresuese rrisin nivelet e dy molekulave në qelizat e zemrës që luajnë një rol kryesor ...

Gruaja gjen 1 miliard dollarë në llogari dhe bie në hall me bankën: Kisha vetëm 20 $

0
Një grua amerikane, teksa ka tërhequr 20 $ nga një ATM, zbuloi se në llogari, kishte plot 1 miliard dollar. Julia Yonkowsk...

Miliona njerëz u bënë milionerë gjatë pandemisë Covid

0
Më shumë se pesë milionë njerëz u bënë milionerë në të gjithë botën në vitin 2020 pavarësisht dëmit ekonomik nga pandemia e C...

Shkoi në ATM për të tërhequr 20 dollarë, zbulon se kishte gati 1 miliard dollarë në llogari

0
Një grua nga Florida donte të tërhiqte 20 dollarë nga një ATM dhe u shtang kur zbuloi se llogaria e saj kishte një bilanc pre...