Kuriozitete | Gazeta Koha Jone | Page 68

Kuriozitete

Home Kuriozitete Page 68

Kjo linjë ajrore ka një zgjidhje për të mos marrë valixhe me vete gjatë udhëtimeve

0
Nuk jeni i sigurt se çfarë të paketoni nga garderoba juaj për një pushim në Japoni? Nëse jeni duke fluturuar me Japan Airline...

5 gjëra që thotë partneri manipulues për t’ju mbajtur në një marrëdhënie abuzive

0
A keni ndjerë ndonjëherë se jeni duke u kontrolluar, manipuluar ose nën presion? Ata kanë aq shumë kontroll mbi ju, saqë jeni...

Kryetari i bashkisë “lidh kurorë” me një krokodil, e puth edhe në “buzë”

0
Një kryebashkiak meksikan është bërë personazhi kryesor i një eventi të pazakontë. Ai është martuar me një krokodil, të cilën...

Truri lidhet me kompjuterin, teknologjia e fundit për të shpëtuar personat e paralizuar

0
Ndërsa një formë e rrallë e sëmundjes së Lou Gehrig i paralizoi trupin, Rodney Gorham shpreson se një lidhje mes trurit dhe n...

Horoskopi për sot, 4 korrik 2023

0
Dashi Kjo është një nga ato ditët kur njerëzit mund të flasin shumë, por të përfundojnë duke mos thënë asgjë. Ka shumë lla...

Horoskopi, 20 korrik 2021

0
Dashi Do të zbuloni se jeni në gjendje të përballoni lodhjen e një orari rraskapitës. Sigurohuni që çdo investim që bëni, ...

Kafshoi disa anëtarë të stafit, qenin e Bidenit e dëbojnë nga Shtëpia e Bardhë

0
Qeni kafshoi disa anëtarë të stafit të Shtëpisë së Bardhë dhe Shërbimit Sekret. Mjedisi "stresues" i Shtëpisë së Bardhë - një...

Të flesh herët apo vonë? Mësoni cilat janë ndikimet për jetëgjatësinë

0
Kur vjen puna tek gjumi, njerëzit përgjithësisht janë të ndarë në dy kategori: njerëzit e natës dhe njerëzit e mëngjesit. ...

Ky shtet do të ndalojë pilotët dhe stjuardesat të hedhin parfum

0
Zyra e Drejtorit të Përgjithshëm të Aviacionit Civil të Indisë (DGCA), e cila mbikëqyr industrinë e aviacionit të vendit, koh...

Si ndikon moti i nxehtë në trup dhe kush rrezikohet më së shumti?

0
Dhjetëra miliona njerëz janë duke u përballur me temperatura shumë të larta në gjithë botën. Moti i nxehtë në Shtetet e Ba...