Kuriozitete | Gazeta Koha Jone | Page 68

Kuriozitete

Home Kuriozitete Page 68

Shumë çifte po ndahen pasi kanë parë filmin e Barbie-t

0
Më shumë se një javë pas publikimit të filmit 'Barbie', rrjetet sociale janë plot me histori të grave që thonë se kanë riparë...

Norvegjia ofron arsim falas në të gjitha universitetet publike për studentët nga e gjithë bota!

0
Përkundër faktit se Norvegjia është një vend i vogël, universitetet dhe institucionet e saj arsimore ofrojnë arsim të cilësis...

Si ta ndalojmë Google të “përgjojë” bisedat tona?

0
Përdoruesit e telefonave inteligjentë shpesh kanë pyetur veten nëse Google po i dëgjon bisedat e tyre pasi kompania përdor të...

4 këshilla të sigurta për nxirjen e lëkurës këtë sezon vere

0
Ekspozimi i tepërt në diell shkakton shumë ndryshime në lëkurën tuaj si përshembull rrudha, quka, shenja, por jo vetëm. Për t...

“Kur budallallëku nuk ka fund…!”

0
Ismet Drishti, një nga gazetarët më të njohur, ka publikuar këtë foto ku shikohet se një njeri ka vendosur panel diellor në ç...

Çfarë duhet bërë për të luftuar varësinë nga mediat sociale?

0
Gjithnjë e më shumë njerëz kalojnë kohë me celularë, dhe fokusimi në to po u merr gjithnjë e më shumë kohë. Në SHBA kanë nisu...

“Sancar” anija luftarake turke pa pilot së shpejti në përdorim

0
Anija luftarake turke pa pilot “Sancar” u prezantua për herë të parë për publikun në Ekspozitën Afrikane të Aviacionit dhe Mb...

Ushqimet më të pasura me kolagjen për rininë e lëkurës dhe organizmit

0
Siç dihet ushqimet dhe dieta luajnë një rol shumë të rëndësishëm si brenda ashtu edhe jashtë trupit. Rinia e përjetshme mu...

Nuk është miting, është radha që po mbajnë njerëzit në Dubai për të blerë iPhone 15 (VIDEO)

0
Kjo video është regjistruar në një nga qendrat tregtare më të mëdha në botë. Dalja në treg e iPhone 15 u prit me entuziazë...

Zbuloni 4 gabimet që bëni kur nisni dietën për rënie në peshë

0
Zbatimi i një regjimi më të shtrënguar ushqimor kërkon disa elemente të rëndësishme: mendësinë e duhur, aktivitetin fizik dhe...