Historiku | Gazeta Koha Jone

Historiku

Home Historiku

Shtator 1998- emisioni i parë te “Opinion” (Lesi-Frangaj-Ngjela-Rakipi)

0
Shtator 1998- emisioni i parë te Opinion (Lesi-Frangaj-Ngjela-Rakipi). Kjo foto është publikuar nga Blendi Fevziu. Në ...

Një fragment nga libri i ri “Keshtjella e Medias”

0
(Fragment nga libri i  gazetarit Nikoll Lesi i cili do botohet me rastin e 25-vjetorit të daljes së “KOHA JONE” në Maj 2016) ...

Pamjet e djegies nga pushteti të redaksisë së gazetës KOHA JONE, 3 mars 1997

0
Gazeta “Koha jone” është e para gazetë në Shqipëri, e cila u themelua e pavarur dhe e lirë me 11 maj 1991 nga gazetari Nikoll...

VIDEO EKSKLUZIVE E “KOHA JONE” E VITIT 1996/ Andi Bushati, Armand Shkullaku e gazetarë të tjerë, siç nuk i keni parë asnjëherë

0
Video e pa transmetuar asnjëherë. Një pjesë e stafit të gazetës "Koha Jonë" datë 12 maj 1996. Cilësia e videos ka pak prob...

Libri “Kështjella e Medias”/Mediat për botimin e librit të gazetarit Nikoll Lesi

0
Botimi i librit të gazetarit dhe botuesit Nikoll Lesi, “Kështjella e Medias” është pasqyruar nga mediat kryesore në vend. Top...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

0
Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar si e pavarur me datë 11 Maj ...

Kur Edi Rama thoshte: Pa “Koha Jonë” ne nuk do na njihte njeri as në lagje….

0
Edi Rama sot është kryeministër. Në vitet e para pas rrëzimit të sistemit komunist, ai ishte një intelektual i pavarur dhe nd...

Top Story/30 vite “Koha Jonë” – Shkëlqimi i gazetës më të madhe, përballë një regjimi shtypës (VIDEO)

0
Top Story(TCH) transmetoi një dokumentar për 30 vjetorin e gazetës së parë të pavarur dhe më të madhen e historisë shqiptare ...